

Inovatyvi idėja "Kognityvinis mokymas"
Šioje skiltyje aprašyta prielaida inovacijos diegimui - "Kognityvinis mokymas", kuris bus siūlomas kaip 11-12 klasių mokiniams.
Kognityvinis mokymas – tai unikalus mokymosi metodas, padedantis mokiniams išmokti naudotis visomis turimomis kompetencijomis ir jas ugdyti. Modulį sudaro loginio, erdvinio, taktinio, filosofinio mąstymo ugdymas. Švietimo programa, ypač 11-12 klasėse sutelkta ties žinių, reikalingų išlaikyti Valstybiniui Brandos Egzaminui laikyti įgavimą, tačiau dažnai praleidžiama tema, jog mokiniams norint turėti aukštus rezultatus reikia ne tik turėti teorines žinias, bet ir mokėti jomis naudotis. Pamokose dėstoma kurso medžiaga, atliekamos praktikos užduotys atitinkamai temai, tad natūralu, jog net ir esant poreikiui mokytojai neturi laiko, bei resursų papildomai skirti jėgas mokinių loginiam, erdviniam mąstymui ugdyti. Šių mokinių kompetencijų trūkumą galima pastebėti pamokų metu pateikiamuose uždaviniuose, atsiskaitomuosiuose darbuose bei VBE. Dažnu atveju susidūrus su užduotimi, kuri reikalauja nestandartinio sprendimo būdo, tokio kuris nebuvo žingsnis po žingsnio aprašytas vadovėlyje mokiniai pasimeta ir nemato kelio. Mąsto, jog čia reikia formulės, kurią jie turbūt pamiršę. Tačiau jei mokiniai turėtų daugiau praktikos kognityviniuose užsiėmimuose, kurie ir būtų orientuoti į problemų sprendimą, uždavinius, kuriems reikia pasinaudoti loginį, erdvinį ar net taktinį mąstymą. Mokiniai suprastų, jog reikia vadovautis logika, savo turimomis kompetencijomis, jas teisingai pritaikyti ir pritaikyti problemos sprendimą patiems, taikant kurso žinias, bei savo mąstyseną. Šis modulis ypač naudingas informacinių technologijų pamokose. Besimokant naudotis MS „Excel“ programa, ar mokantis programavimo kalbu mokiniams tenka prisiminti matematinius įgūdžius, bei naudoti logikos dėsnius, dėka to jie gali lengviau kurti algoritmus, ieškoti problemų sprendimo būdų IT srityje. Mokiniams lavinantiems savo kognitivinęs kompetencijas (t.y.) logiką, erdvinį, taktinį mąstymą šie uždaviniai kelia žymiai mažiau streso, kadangi jie žino ir drąsiai naudoja nestandartinius problemų sprendimo būdus. Į šią inovaciją būtų įtraukti 11-12 klasės mokiniai, bei tiksliųjų dalykų mokytojai. Tiek mokiniams, tiek jų mokytojams kognityvinių įgūdžių ugdymas gali pagerinti rezultatus, padėti išvystyti „smegenų galia“.
Mokymo metu, būtų galima naudoti įvairias duomenų bazes, skaičiuokles, ryšių programinę įrangą, kompiuterių programavimo kalbas. Loginius, taktinius žaidimus. Specialias knygas skirtas loginiam, erdviniam, takiniam mąstymui ugdyti, užduotis iš jų. Taip pat aktualių (realiu) problemų nagrinėjimas, jų sprendimo būdų ieškojimas. Atsižvelgiant į tai, jog mokiniai yra skirtingi ir kiekvienas jų gali pasiūlyti individualius būdus, galima būtų taikyti „sūkurio“, „šešių kuprinių“ ar tiesiog darbo grupėse metodus. Kiekviena grupė, ar mokinys, įvykdę užduotis turėtų bendrai aptarti savo pasirinkimus, diskusijos metu pasisemti naujų idėjų, sprendimo būdų ir taip plėsti savo kompetencijas. Labai svarbu, jog mokiniai patys analizuotų savo sprendimus.
Inovacijai vykdyti iš pradžių butų atliktas pristatymas, kurio metu butu pristatytos visos modulio galimybes, ir tokiu būdu susirinkti auditorija norinčiu mokytis „Kognityvinį mokymą“.